Cariere

Dacă doreşti sa te alături echipei noastre, consultă posturile de mai jos.

Pentru a face parte din echipa noastră trebuie să fii deschis la noutăţi şi idei inovatoare şi să ai un ritm de muncă alert. Alte cerinţe: capacitate de învăţare, spirit de echipă, abilităţi de comunicare, putere de muncă, flexibilitate.

Scrisoarea de intenție, recomandările şi cv-ul cu poză pot fi trimise prin fax la numărul: 0265-210576 sau la adresa de mail: resurseumane@ortoprofil.ro

Posturi vacante

  • Tehnician protezist- ortezist – filialele Bacău și Odorheiu Secuiesc

    Atribuţii  principale:

    – executare mulaje gipsate
    – realizarea măsurătorilor în vederea executării dispozitivelor medicale
    – predarea produselor de dispozitive medicale, reglare proteze, etc.

    -promovarea produselor comercializate

    Candidatul ideal:

    –absolvent de studii medicale

    –are experienţă  în domeniul medical (ca asistent medical, gipsar, kinetoterapeut, tehnician ortoprotezist,  etc.)

    –demonstrează abilităţi de comunicare respectiv îndemânare

    –permis de conducere cat. B

    Firma  asigură  curs de specializare

    Cv-urile se pot trimite la adresa de e-mail resurseumane@ortoprofil.ro până în data de 22 noiembrie 2019.

  • Funcţionar informaţii clienţi – filialele Neamț, Iași și Brașov

    Atribuții principale:

    – primirea, informarea şi deservirea clienţilor (pacienţilor)  cu dispozitive medicale

    – promovarea și vânzarea  gamei de produse

    – inițierea, dezvoltarea și menținerea relațiilor cu clienții

    – planificarea  activității  în mod eficient astfel încât să poată atinge obiectivele de vânzări

    Candidatul  ideal:

    -are  experienţă  profesională  în  relaţii  cu  publicul

    -utilizează  cu ușurință computerul și aplicațiile specifice poziției  (ex. Word, Excel, SIUI)

    -are  cunoştinţe de contabilitate primară

    -excelente  abilităţi  de comunicare şi negociere

    -operativitate  în muncă, spirit de iniţiativă

    Constituie avantaj: cunoştinţe medicale şi experienţă în domeniul  medical

    Cv-urile se pot trimite la adresa de e-mail resurseumane@ortoprofil.ro până în data de 22 noiembrie 2019.

  • Reprezentant medical – filiala Satu Mare

    Atribuţii principale:

    Activităţi  de promovare, ofertare și vânzare a produselor  către  colaboratorii OrtoProfil în  conformitate  cu  strategia  și  procedurile  companiei

    -absolvent de studii superioare. Pregătirea și studiile medicale reprezintă un avantaj

    -are experiență profesională de minimum 1 an într-o poziție similară  în domeniul medical

    -demonstrează abilități excelente de comunicare și relaționare

    -are abilități de selecție a informațiilor relevante din piața de profil

    -are experiență relevantă de condus (categoria B) și este disponibil pentru deplasări ocazionale

    -utilizează cu ușurință computerul și  aplicațiile specifice poziției

  • Graphic Designer – sediu central

    -Propunerea soluțiilor grafice (layout) pentru materialele publicitare interne și externe, conform cu identitatea grafică a companiei;

    -Realizarea cataloagelor publicitare care conțin texte, fotografii, elemente vectoriale;

    -Verificarea tehnică și optimizarea machetelor în vederea tipăririi sau publicării lor pe diferite suporturi media;

    -Realizarea layout-ului campaniilor OOH;

    -Adaptarea altor cataloage, broșuri, panouri pentru magazin pe baza layout-ului existent;

    -Prelucrare fotografii și text;

    -Verificarea și pregătirea fișierelor pentru tipar.

    -are cunostințe avansate de utilizare a pachetului software Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign) și Corel Draw;

    -are cunoştinţe legate de workflow pe domeniul tipografic;

    -are experienta relevanta in grafica layout design, material tipărit, packaging (rugam a prezenta referinte/ portofoliu online);

    -este o persoană cu simț estetic foarte dezvoltat, capabilă să respecte termenele;

    -are inițiativă, simț practic, flexibil, atitudine pozitivă;

Trimite CV